Liste indsat 01.08.2020 kl 23.43
Opdateret: 27.08 kl 20.21
Forhindret:  Marquart, Chr Rasmussen, Tommy/Simon, christian bech, Mathias Jørgensen, Jesper og Rasmus BJ, Andreas MK, Dennis, Hestbæk?, Lasse K, Martin

 
Dommer  
Stævneleder  Poul Hjorth
Målflag  Michael B Andersen
Starter  Mogens Voigt og Emma
Bom+flag ud af bane  Palle Pedersen
Miljø-official  Søren JP
Teknisk-kontrol  Jan Kucza
Bane-chef  Klar: Nygaard, Heilskov, Jeppesen - På Dagen: Søren JP
Runner  Søren JP          
Ventezone  Mikkel Hjorth
Race-off./tilmelding  Linette og Mette
Kiosk/salg/Grill  Jan/Gitte Harpøth, Lone Troelsen
Majbritt Rasmussen, AnneMarie Hjorth 
Tidtager/tidtager-ass.  Linette og Mette
Ryttergårdschef  Linette/Moss
Speaker  
Serviceforhold  Moss
Rødt flag  Stævneleder
Chef-flagofficials  Daniel Andersen
Flagoff. v/ sammeritter        Daniel Andersen, Jeppe S Olesen Nicolaj Damsgaard
Flagofficials  
 1  Jakob Vester
 2  Torben Vestergaard
 3  Michael TP
 4  Oliver S Mogensen + Mathilde
 5  Malene Schmucker
 6  Henrik Møller
 7  Jacob Møller
 8  Andreas og Marcus Kjeldsen
 9  Nikolaj Eliassen
 10  Mathias Schmucker
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat
   
   Preben Jensen, Morten Christensen
   Nicklas Larsen, Jens Henriksen
 Freja/Michael Eriksen, 
 
Dommer  
Stævneleder  Poul Hjorth
Målflag  Michael B Andersen
Starter  Mogens Voigt og Emma
Bom+flag ud af bane  Palle Pedersen
Miljø-official  Søren JP
Teknisk-kontrol  Jan Kucza
Bane-chef  Klar: Nygaard, Heilskov, Jeppesen - På Dagen: Søren JP
Runner  Søren JP          
Ventezone  Mikkel Hjorth
Race-off./tilmelding  Linette og Mette
Kiosk/salg/Grill  Jan/Gitte Harpøth, Lone Troelsen
Majbritt Rasmussen, AnneMarie Hjorth 
Tidtager/tidtager-ass.  Linette og Mette
Ryttergårdschef  Linette/Moss
Speaker  
Serviceforhold  Moss
Rødt flag  Stævneleder
Chef-flagofficials  Daniel Andersen
Flagoff. v/ sammeritter        Daniel Andersen, Jeppe S Olesen Nicolaj Damsgaard
Flagofficials  
 1  Jakob Vester
 2  Torben Vestergaard
 3  Michael TP
 4  Oliver S Mogensen + Mathilde
 5  Malene Schmucker
 6  Henrik Møller
 7  Jacob Møller
 8  Andreas og Marcus Kjeldsen
 9  Nikolaj Eliassen
 10  Mathias Schmucker
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat
   
   Preben Jensen, Morten Christensen
   Nicklas Larsen, Jens Henriksen
 Freja/Michael Eriksen, 
 
 
Dommer  Frank Ulrik Sørensen
Stævneleder  Poul Hjorth + føl Jan Kucza
Målflag  Michael B Andersen
Starter  Mogens Voight + Kathe
Bom  +flag ud af bane + vagt rep/signal  Morten Krogh
Miljø-official  Carsten Rasmussen
Teknisk Kontrol  Hans Henrik Pedersen
Bane-chef  Mikkel Bennedsgaard - Claus Goul
Foto  Per Lind, Andreas Hansen/mors
Ventezone  Anders Nygaard
Race-off./tilmelding
Lørdag og søndag
 Linette
Kiosk/salg/Grill  Bettina Lind, Majbrit Rasmussen, Tine Jønsson, Helle Overby, Puk Hammer
Tidtager/tidtager-ass.  Linette og Mette
Ryttergårdschef  Aften Parkering: Rasmus A + Anders Nygaard
 Løbsdag: Palle Pedersen
Vagter  Vagt v/port: Moss
 Vagt MX 1 : Stig Gade
 Vagt MX 2: Anne-Marie Hjorth
 Vagt Pitbike/damer: Helene Olesen
 Chefvagt/Ryttergårdschef: Palle P
 Vagt Toiletter: Lone Larsen, Helle Olesen
 
Vagt vaskeplads: Miljø-official: Carsten Rasmussen +  Chr Rasmussen
Serviceforhold  Ryttergårdschef, miljø-official, Vagter
Pokalpige  Kathe
Rødt flag  Stævneleder
Chef-flagofficials  Hans J Pedersen
Flagoff. v/ sammeritter        Hans J Pedersen + Michael TP
 Rasmus Andersen + Philip Naundrup
 John Nielsen + Casper Noes A
Flagofficials  
 1  Marcus Bruun + Frederik Mølby
 2  Danny Lorentsen + Henrik Sørensen (Schultze)
 3  Danni Kucza + Camilla
 4  Daniel Bjerregaard + Morten Lomholt
 5  Alf/Daniel Jønsson + Malthe Mogensen
 6  Jesper Mikkelsen + Jonas Bøtcher
 7  Jonas Sigsgaard+Simon Holmgaard
 8  Max Frandsen+Torben Frandsen
 9  Chris Lind + Max Stokholm
 10  Lars Andersen+Pernille Andersen ROTERER IKKE
   
   
   
   Under Pitbike -skal 1 fra hver flaghold bruges på microbane
  -Flagposter roterer mellem hver heat - ikke under træning/kval

 Jan Kucza

-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
 
Dommer  
Stævneleder  
Målflag  
Starter  
Bom+flag ud af bane  
Blå Flag  
Miljø-official  
Teknisk Kontrol  
Bane-chef  
Lydmåler  
Runner  
 Foto  
Ventezone  
Race-off./tilmelding
Lørdag og søndag
 
Billetsalg  
Kiosk/salg/Grill  
Tidtager/tidtager-ass.  
Ryttergårdschef
Lørdag og søndag
 
Serviceforhold  Ryttergårdschef, miljø-official 
Pokalpige  
Rødt flag  Stævneleder
Parkering  
Vagter på vold/bro  
Speaker  
Lyd  
Hjælpere ved kjeldsen  
Chef-flagofficials  
Flagoff. v/ sammeritter        
Flagofficials  
 1  
 2  
 3  
 4  
 5  
 6  
 7  
 8  
 9  
 10  
 11  
   
   
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat - ikke under træning/kval
   

 Jan Kucza

-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
 
Dommer  
Stævneleder  
Målflag  
Starter  
Bom+flag ud af bane  
Blå Flag  
Miljø-official  
Teknisk Kontrol  
Bane-chef  
Lydmåler  
Runner  
 Foto  
Ventezone  
Race-off./tilmelding
Lørdag og søndag
 
Billetsalg  
Kiosk/salg/Grill  
Tidtager/tidtager-ass.  
Ryttergårdschef
Lørdag og søndag
 
Serviceforhold  Ryttergårdschef, miljø-official 
Pokalpige  
Rødt flag  Stævneleder
Parkering  
Vagter på vold/bro  
Speaker  
Lyd  
Hjælpere ved kjeldsen  
Chef-flagofficials  
Flagoff. v/ sammeritter        
Flagofficials  
 1  
 2  
 3  
 4  
 5  
 6  
 7  
 8  
 9  
 10  
 11  
   
   
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat - ikke under træning/kval
   

 Jan Kucza

-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
 

Hesselåvej 41c, Skave - 7500 Holstebro
Lav din egen hjemmeside med mono.net