Ved afbud, bedes man selv finde afløser.
Linette kontaktes derefter:
28 59 98 48
 
Liste opsat 14/4 kl 22.43
Opdateret: 10.05 kl 18.28 (OBS: Rokering af enkelte opgaver og nye på grundet afbud)
Afbud: Steen Balleby, Henriette Balleby, Mads Balleby, Lasse Balleby, Nikki Lange, Skadborg, Jonathan Roed, Lars Sigsgaard, Jeppe Mosbech, Morten Krogh, Max og Torben Frandsen, Patrick Buch, Laura Sørensen, Horsebøg

Ikke hørt fra: Patrick Vendelbo

 
Dommer  
Stævneleder  Poul Hjorth
Målflag  Michael B Andersen
Starter  Mogens Voigt og Emma
Bom+flag ud af bane  Palle Pedersen
Miljø-official  Søren JP
Teknisk-kontrol  Jan Kucza
Bane-chef  Klar: Nygaard, Heilskov, Jeppesen - På Dagen: Søren JP
Runner  Søren JP          
Ventezone  Mikkel Hjorth
Race-off./tilmelding  Linette og Mette
Kiosk/salg/Grill  Jan/Gitte Harpøth, Lone Troelsen
Majbritt Rasmussen, AnneMarie Hjorth 
Tidtager/tidtager-ass.  Linette og Mette
Ryttergårdschef  Linette/Moss
Speaker  
Serviceforhold  Moss
Rødt flag  Stævneleder
Chef-flagofficials  Daniel Andersen
Flagoff. v/ sammeritter        Daniel Andersen, Jeppe S Olesen Nicolaj Damsgaard
Flagofficials  
 1  Jakob Vester
 2  Torben Vestergaard
 3  Michael TP
 4  Oliver S Mogensen + Mathilde
 5  Malene Schmucker
 6  Henrik Møller
 7  Jacob Møller
 8  Andreas og Marcus Kjeldsen
 9  Nikolaj Eliassen
 10  Mathias Schmucker
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat
   
   Preben Jensen, Morten Christensen
   Nicklas Larsen, Jens Henriksen
 Freja/Michael Eriksen, 
 
Dommer  
Stævneleder  Poul Hjorth
Målflag  Michael B Andersen
Starter  Mogens Voigt og Emma
Bom+flag ud af bane  Palle Pedersen
Miljø-official  Søren JP
Teknisk-kontrol  Jan Kucza
Bane-chef  Klar: Nygaard, Heilskov, Jeppesen - På Dagen: Søren JP
Runner  Søren JP          
Ventezone  Mikkel Hjorth
Race-off./tilmelding  Linette og Mette
Kiosk/salg/Grill  Jan/Gitte Harpøth, Lone Troelsen
Majbritt Rasmussen, AnneMarie Hjorth 
Tidtager/tidtager-ass.  Linette og Mette
Ryttergårdschef  Linette/Moss
Speaker  
Serviceforhold  Moss
Rødt flag  Stævneleder
Chef-flagofficials  Daniel Andersen
Flagoff. v/ sammeritter        Daniel Andersen, Jeppe S Olesen Nicolaj Damsgaard
Flagofficials  
 1  Jakob Vester
 2  Torben Vestergaard
 3  Michael TP
 4  Oliver S Mogensen + Mathilde
 5  Malene Schmucker
 6  Henrik Møller
 7  Jacob Møller
 8  Andreas og Marcus Kjeldsen
 9  Nikolaj Eliassen
 10  Mathias Schmucker
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat
   
   Preben Jensen, Morten Christensen
   Nicklas Larsen, Jens Henriksen
 Freja/Michael Eriksen, 
 
 
Opsæt DM A reklame på banen fredag eller lørdag morgen (afhænger af ankomst) Michael TP,  Nygaard, Linette, Stævneledere + alle der har tid
Dommer  Erling Christiansen
Stævneleder  Poul Hjort/sportslig - Jackie Dybdal/intern
Målflag  Michael B Andersen
Starter  DMUpiger + Mogens Voigt
Bom+bomrep  Bom/Palle Pedersen 
Co2  Søren Dissing + Hjælp ved Bom
Flag ud af bane  Brian Jensen
Fange top 3+ Holseshot til speaker  Asbjørn Overgaard
kontrol adgang repzone  Michael Videbæk
Holeshot-spot og optegn  Michael Bak
Blå Flag  Mikkel og Thomas Hjorth
Miljø-official  Jan Kucza
Teknisk Kontrol  Hans Henrik Pedersen
Bane-chef på dagen  Jeppe Olesen
Lydmåler  DMU
Runner  Søren JP
 Foto  
Ventezone  Anders Nygaard og Hans Henrik Pedersen
Race-off./tilmelding
Lørdag og søndag
 Anne Marie Hjorth, Linette Pedersen, Mette Christensen
Billetsalg  AnneMarie Hjorth, Jane Dissing, Danny Lorentsen, Johan Randrup, Michael Randrup, Tove Hansen
Kiosk/salg/Grill Ekstren: Diner34
Klubhus og allround: Bettina Lind
Klubhus, Officials-pleje+opryd spiseområde: Sandie Skovbjerg, Kirsti/gravid og Lone/det hun kan

Pavilion: Majbrit Rasmussen, Magnus TP, Janni Overby, Gitte S Jacobsen, Vibeke Strand Olesen,Tine Frederiksen, Maj-britt Kristiansen, Liselotte Olsen

(Alle de der er færdige med billetsalg bedes henvende sig i salg)
Tidtager/tidtager-ass. Linette R Pedersen, Mette Christensen
Ryttergårdschef
Lørdag og søndag
Fredag/Markering + Lørdag/Parkering: Jeppe O, Martin Jacobsen, Jan Kucza
Søndag: Martin Jacobsen/Runner Søren JP
Serviceforhold  Ryttergårdschef, miljø-official, kioskpiger(opryd omkring salgs/spisning)
Pokalpige  DMU
Rødt flag  Stævneleder
Markering lørdag +
Parkering Søndag
Chef: brian Mikkelsen
Daniel Bjerregaard, Tem Christensen, John Nielsen, Nikolaj Jakobsen, Casper Noes
Vagter på vold/bro Bro: Carsten Rasmussen, Gert Jørgensen - Vold: Ole Andersen, Frederik og Søren Olesen
Speaker  DMU
Lyd/DJ  Tony J
Chef-flagofficials  Susan P
Flagoff. v/ sammeritter        Michael TP, Jeppe Sørensen, Jonas Overby, Chris Jørgensen, Daniel Andersen, Steffen Sandhold Lorentsen
Flagofficials  
 1  Hans j Pedersen + Nicklas Larsen
 2  Mikkel Jensen + Jonas Nørgaard
 3  Oliver S Mogensen + Marcus Albek
 4  Asker Overgaard + Sune Bjerregaard
 5  Rasmus Andersen + Christian Bech
 6  Nicolaj Sørensen + Lucas Vestervig(Olsen)
 7  Henrik Jønsson + Sebastian
 8  Alf Jønsson + Daniel Jønsson
 9  Viktor Videbæk + Benjamin Brøchner
 10  Hans Ole Thorsen + Mathias
 11  Mogens Jensen + Stephan Østergaard
   
   
  -Alle flagposter roterer mellem hver heat - ikke under træning/kval
   

 Jan Kucza

-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
-Alle flagposter roterer mellem hver heat
, ikke under træning/kva
 

Hesselåvej 41c, Skave - 7500 Holstebro
Lav din egen hjemmeside med mono.net